BIG GAME – ARTUR MATCZAK

W dniach 11 i 12 maja odbyły się zawody Sensas Crazy Bait. Sobotnie w podwarszawskim Halinowie, niedzielne natomiast  w Grodzisku pod Częstochową. W obu eliminacjach startował nasz klubowy kolega Artur Matczak.

Na każdą z tur Artur przygotował trzy kilogramy zanęty. Dwie części  Adder Carp Method Mix Halibut i jedną część Bio-Mix Mundiala. Zanętę wzbogacił o  Sweet Power Naturel . Do strzelania z procy przygotował dwa litry białego grubego robaka i po dwa litry pelletu Sensas Club 4 mm oraz Sensas Halibut, również  4 mm. Jako przynęt haczykowych używał wyżej wymienionych robaków i 6 mm pelletu halibutowego,  łowił  13 m wędką. Zestawy których używał w trakcie zawodów skonstruowane zostały na żyłce Trabucco 0,20 ze spławikiem Lorpio Carp 0,2 – 0,5 g, przypon na żyłce Trabucco 0,18 zakończony haczykiem Drennan nr 14 połączony z żyłka główną za pomocą krętlika nr 20. Wykorzystał amortyzatory  puste w środku o średnicach od 1,8 do 2,5 mm.

Halinów

Artur jako jeden z niewielu zawodników postanowił zanęcić łowisko ręką, dużą ilością paszy. W trakcie wstępnego nęcenia dodatkowo wyjechał trzema kubeczkami z 4 mm pelletem oraz dwoma kubeczkami kukurydzy. W trakcie trwania zawodów strzelał z procy naprzemiennie pelletem i robakami. Branie karpi rozkręcało się wraz z upływem czasu, w wyniku czego  Artur wygrał sektor  wynikiem ponad 30 kg.

Grodzisko

Na niedzielnych zawodach zameldowała się niewielka liczba startujących, skutkiem czego zawody odbyły się na pierwszym stawie. Losowanie nie okazało się łaskawe dla Artura, wylosował bowiem sektor na „Grobli”. Z treningów wynikało, że ryby na tym łowisku ustawiają się w sektorze pod lasem.  W przeciwieństwie do Halinowa Artur początkowo podał mniej zanęty spożywczej oraz ograniczył pellet i robaki. Jego taktyką było nieprzerwane strzelanie z procy. Konsekwentne trzymanie się jej zaowocowało kolejną wygraną sektora z wynikiem 11 kg.