Regulamin

Informacje ogólne

 1. Sklep internetowy, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem gienek-gliny.pl umożliwa dokonywanie zakupów za pośrednictwem internetu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Właścicielem sklepu jest firma:
  Eco System
  ul. Tkacka 1
  97-400 Bełchatów
  NIP: 7691131581
  REGON: 590247380
 3. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym gienek-gliny.pl są cenami brutto i zawierają VAT. Za cenę wiążącą do zrealizowania zamówienia uważa się cenę obowiązującą w dniu złożenia zamówienia.
 4. Do złożenia zamówienia konieczne jest założenie konta użytkownika poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronach sklepu i zalogowanie się do systemu.
 5. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem i jego akceptacją.
 6. Przy składaniu zamówienia prosimy o podawanie numeru telefonu, aby w razie pojawienia się okoliczności uniemożliwiających jego realizację istniała możliwość kontaktu z Państwem.
 7. Do każdego zamówienia, w chwili gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki, wystawiany jest paragon bądź faktura VAT.
 8. Nie można anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
 9. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen, wycofania towarów z oferty lub zmiany cen i zasad promocji bez uprzedzenia.
 10. W sytuacjach wyjątkowych zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia, jeśli np. zamówienie zawiera błąd lub nie może zostać zrealizowany z innych przyczyn.

Płatność i dostawa

Dostawy realizujemy na terytorium całego kraju tylko i wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Za zamówiony towar klient może zapłacić przelewem bankowym tzw. przedpłata, płatność z góry lub za pobraniem – kurierowi przy odbiorze przesyłki.

W przypadku przedpłaty za zamówiony towar płatności prosimy dokonać przelewem na rachunek bankowy w mBank:

nr konta: 88 1140 2004 0000 3402 8462 7914

Eco System
ul. Tkacka 1
97-400 Bełchatów

W tytule przelewu prosimy podać numer zamówienia.

Zamówienia z dokonaną wcześniej przedpłatą realizujemy po otrzymaniu z naszego Banku potwierdzenia o wpływie pieniędzy od Państwa na nasze konto.

Brak przedpłaty należności za zamówienie w ciągu 7 dni roboczych od daty potwierdzenia zamówienia powoduje jego anulowanie.

Zastrzegamy sobie możliwość wysyłki towaru do 10 dni kalendarzowych od daty otrzymania zamówienia.

Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia w dostarczaniu przesyłek wynikłe z winy firmy kurierskiej.

Koszty wysyłki firmą kurierską

Koszty wysyłki są zgodne z poniższym cennikiem (ceny brutto):
przedpłata na konto:

 • waga do 10 kg: 18,00 zł
 • waga do 28 kg: 22,00 zł

pobranie – płatność przy odbiorze:

 • waga do 28 kg: 30,00 zł

Przy zamówieniach powyżej 28kg towar zostanie podzielony na dwie paczki, w związku z czym koszty przesyłki zostaną podwojone wg. powyższego cennika.

Zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą o ochronie praw konsumentów posiadają Państwo prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyn.
 2. W tym celu należy przesłać do nas w ciągu 14 dni od zakupu oświadczenie o odstąpieniu od umowy w formie pisemnej.
 3. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie do nas zakupionego towaru w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu, wraz z kompletem dokumentów w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia.
 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 5. Zwrot należności za zwrócony towar nastąpi w terminie 14 dni od daty otrzymania zwrotu na wskazane przez Państwa konto bankowe lub przekazem pocztowym na wskazany w zamówieniu adres. Koszty odesłania towaru ponosi kupujący.
 6. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 7. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Reklamacje

 1. W chwili odbioru towaru kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu, śladów otwierania. Warunkiem rozpatrzenia ewentualnej reklamacji jest spisanie w obecności pracownika firmy kurierskiej protokołu reklamacji.
 2. W przypadku stwierdzenia wad w zakupionych produktach klient ma prawo do zgłoszenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu.
 3. Wszystkie reklamacje zostaną rozpatrzone w terminie 14 dni od daty zgłoszenia reklamacyjnego.
 4. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeżeli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu braku towaru w magazynie) sklep zwróci klientowi równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne dostępne w sklepie towary do wyboru.
 5. Koszty związane z odesłaniem reklamowanego towaru ponosi kupujący.

Ochrona i przetwarzanie danych osobowych

Ochrona Państwa danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Wszelkie informacje dotyczące ochrony a także przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności na stronie pod adresem: https://gienek-gliny.pl/polityka-prywatnosci/ która stanowi integralną cześć niniejszego regulaminu.

Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

Aktualności

Szybki Kontakt

www.gienek-gliny.pl

Eco System ul. Tkacka 1
97-400 Bełchatów

+48 605 307 301

biuro -at- gienek-gliny -dot- pl

close
close

Koszyk