Eliminacje do GPP 2014 – Puchar Częstochowy

W miniony weekend na zbiorniku Elsen odbyły się zawody eliminacyjne do GPP 2014 „ Puchar Częstochowy „ .

Piątek – trening

Przed wejściem na stanowiska Nasza drużyna przygotowała po dwa kilogramy Gienek Gliny Gardons  wzbogacając ją jednym opakowaniem Grilowanych Konopi  oraz Litou Duo Gardons. Jako nośnik do dżokersa została użyta glina canal cup w ilości czterech opakowań .  Całość uzupełniał litr dżoka oraz setka hakowej .

Na wstępne nęcenie zostało zużyte dziewięćdziesiąt procent towaru, założeniem było aby nie donęcać . Nasi zawodnicy podali dziewięć kul czystej zanęty w trzech stopniach sklejenia. Pozostałą część paszy w stosunku jeden do jednego wymieszali z gliną, podobnie jak poprzednio trzy  stopnie sklejenia. Całość wylądowała w wodzie. Reszta  gliny z pięciuset gramami dżokersa została mocno sklejona klejem extra mocny i podana w jedno miejsce kubkiem .

Zestawy jakich używała drużyna Gienek-Gliny.pl zostały zbudowane  na żyłce głównej 0,12. Spławiki z metalową anteną i kilem o wypornościach od 0,4 do 1 gr, na końcu dwudziesto centymetrowy przypon z żyłki 0,06 oraz hakiem Drennan Red Roach w rozmiarze 20.

Trening pokazał, że koncepcja Naszej drużyny była jak najbardziej słuszna i trafna. Każdy z Naszych złowił od dziesięciu do trzydziestu płotek. Był to dobry zwiastun przed pierwszym dniem zawodów .

Sobota – Pierwsza Tura

Podobnie jak w piątek zanętę i glinę przygotowano przed przybyciem na łowisko . Zawodnicy udali się na losowanie stanowisk w swoich sektorach. Ustalenia były identyczne jak na treningu – szybkie nęcenie i chwile później rozpoczęcie  łowienia. Sama taktyka łowienia oparta została na stabilnym trzymaniu zestawu w punkcie nęcenia. Ostatnia część przyponu musiała stabilnie spoczywać na dnie, ponieważ każdy ruch przynęty powodował branie niechcianych-niewymiarowych okoni.

Tura zakończyła się sukcesem – drugie miejsce drużynowo , strata do lidera wynosiła jedynie 2 punkty .

Niedziela – Druga Tura

Taktyka przed niedzielną turą pozostała bez zmian, tylko ilość dżoka zmniejszono do 0,7 litra. Podobnie jak w sobotę technika łowienia polega na stopowaniu zestawu w jednym punkcie . Oczekiwania były ogromne. Cząstkowe wyniki  pozwalały realnie myśleć o zwycięstwie. Kamil i Beata, zawodnicy Gienek-Gliny.pl wygrali swoje sektory. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki pozostałych członków Teamu: Leszka, Sebastiana i Adama. Po godzinie nerwowych oczekiwań podano ostateczne wyniki. Klub Gienek-Gliny.pl wygrał drugą turę i co za tym idzie całe zawody o Puchar Częstochowy. Poza sukcesem drużynowym Kamil wygrał klasyfikację seniorów, Beata  zwyciężyła w kategorii kobiet, natomiast Adam zajął trzecie miejsce w juniorach.